Diş Üniti – Diş Üniti Özellikleri ve Fiyatları

Diş Üniti

Diş üniti diş hekiminin vazgeçilmez aracı ve diş kliniğinin ana demirbaşıdır. Bu araçta en önemli husus diş ünitinin işlevsel olmasıdır. İşlevsel bir diş üniti diş hekiminin iş verimini arttırır, hastaya konfor sağlar, zaman ve para tasarrufu kazandırır ve hizmet kalitesini yükseltir. Diş üniti, vücuduyla çalışan diş hekiminin meslek hastalığı yaşamaması adına büyük önem taşır. Diş ünitinin hekimin duruş pozisyonu, ünitelerin kullanım kolaylığı düşünülerek tasarlanması gerekir.

Diş ünitesi çeşitli bölümlerden oluşur. Hasta koltuğu, tedavi ünitesi, kreşuar, asistan tableti, reflektör, ayak pedalı, hekim koltuğu, dinamik el aletleri ve ek aksesuarlar diş ünitesinin olmazsa olmazıdır. Ana bölüm hasta koltuğu kısmıdır. Koltuk elektro mekanik araç ile çalışır ve standart değerlere göre düzenlenmiştir. Koltuk ve ona bağlı bulunan diğer kısımlar fonksiyonel olarak diş hekiminin işini kolaylaştırmakta, yer tasarrufu da sağlamaktadır.

diş üniti fiyatları

Diş Ünitleri

Hekimin rahat çalışabilmesi için koltuk, tedavi modülü, kontrol paneli kısımlarının doğru ve ergonomik dizaynı çok önemlidir. Tedavi ünitesi kamçı kollu veya dört boyutlu hareket kapasitesine sahip olmalıdır. Ayakta ve oturarak çalışmaya elverişli olmalıdır. Su ayar muslukları ve hava spreyleri bağlantılı alet tepsisi bulunmalıdır.

Kreşuar, sağa ve sola hareketli, kreşuar çanağı sterilizasyona elverişli malzemeden ve demonte edilebilir özelliğe sahip olmalıdır. Asistan tableti, 180 derece hareketli olmalı ve havalı emicilere sahip olmalıdır. Diş ünitesinde ışık ayarları, su püskürtme, aletlerin takılı olduğu modülün hareketi, bardak dolum, reflektör açma kapama gibi fonksiyonların olması önemlidir.

Reflektör, aşağı yukarı hareket kapasitesine sahip olmalı ve pedalla kontrol edilebilir olmalıdır. Hasta koltuğu, reflektör ve kreşuar temizleyici aynı pedal üzerinden sağlanmalıdır. Hekim koltuğu, hidrolik ve çok yönlü hareket kapasitesine sahip, mümkünse tekerlekli olmalıdır. Hasta koltuğu sırtlığı, koltuk başlığı, sandalye boyutu, döşeme kalitesi, alet panelinin hareketli olması hasta ve diş hekiminin çalışma konforu düşünülerek dizayn edilmelidir.

Diş üniti seçiminde 3 özelliğe dikkat edilmesi önem taşır:

-Tasarım

-İşlevsellik

-Aksesuar çeşitliliği

diş üniti

Diş ünitinin uzun süre kullanımı için, belirli kalite koşullarını sağlamış firmalar tarafından üretilen ürünlerin seçilmesi, arıza durumunda geniş servis noktalarına sahip olması, periyodik bakımlarının ihmal edilmemesi gerekmektedir. Cihazın uzun ömrünü sağlayan bir başka nokta da hijyenik koşulların tam olarak sağlanmasıdır.

Diş Üniti Fiyatları

Cihazın garanti kapsamı dahilinde olmasına dikkat edilmesi ve kalite standartları gözetilerek üretilmiş olması önemlidir. Modern tasarıma sahip, uygun fiyatlı olarak piyasaya sürülen ürünlerimizde işlevsellik ve konfor ön plandadır.