Planmeca Cleanic™ 500 Hava Temizleme Cihazı Araştırma

Hava temizleyicileri, virüsler, bakteriler ve diğer ince partiküller gibi farklı iç mekan hava kirleticilerini filtrelemek için tasarlanmıştır. Hem diş ekibi hem de hastalar için daha güvenli solunum havası sağlamak için kapalı her ortamda bu sistemlerin kullanılması şiddetle tavsiye edilmektedir. Yakın zamanda yapılan bir araştırmayla *  hava filtrasyonunun, kapalı ortamlarda COVID-19 yayılma riskini önemli ölçüde azalttığı kanıtlanmıştır.

Diş kliniklerindeki havayı verimli bir şekilde temizleyen Hava Temizleme Cihazı

Diş tedavileri sırasında sürekli olarak ortama mikrobiyal aerosoller dağılır, bu da hava temizleyicilerinin diş kliniklerinde  kullanılmasının  ne kadar önemli olduğunu vurgulamaktadır.

Diş tedavilerinde güvenli mesafeler sağlamak imkansızdır. Hastalarda yapılan iş genellikle uzun süreli olup,  tedavi sırasında kullanılan farklı kimyasallar airatör başlıkları ile etrafa hızla yayılmaktadır. 

Bu kimyasalların kullanılan hava filtrasyon cihazları ile ortamdan filtre edilmesi ,  çalışanların ve hastaların memnuniyetlerini arttırdığı gibi kokuların giderildiği de gözlemlenmiştir.

Amaca yönelik üretilen Yeni Planmeca Cleanic™ 500 hava temizleme cihazı, özellikle diş klinikleri düşünülerek tasarlanmıştır.

Sistem, kapalı ortamlarda , diş hekimliği ekibinin ve hastaların etrafındaki havayı verimli bir şekilde emerek  arındırır ve  kendisini hava kalitesine göre otomatik ayarlar. Planmeca Cleanic 500, iç ortam havasındaki mikropları, kokuları, gazları, ve diğer yabancı maddeleri giderir. Verimliliğine rağmen sistem oldukça sessizdir.

Planmeca Cleanic™ 500’ün akıllı monitörü, iç mekan hava kalitesini otomatik olarak analiz eder ve kontrol eder. Otopilot moduna ek olarak, manuel bir arıtma modu da mevcuttur. Hava kalitesi  izlenebilir ve tüm sistem bir mobil uygulama kullanılarak uzaktan kontrol edilebilir.

Hepa Hava Temizleme Cihazı

Planmeca Cleanic™ 500, hem küçük odalar hem de büyük klinik alanlar için mükemmel bir seçimdir. Etkili bir HEPA filtre (% 99,5) ve özel tasarlanmış aktif karbon filtreleme sistemi ile temiz iç ortam havası sağlanır. Hava temizleme hızı özellikle dental ortamda önemli olduğundan, Planmeca Cleanic™ 500 tarafından sunulan Temiz Hava Dağıtım Hızı (CADR) 600 m³ / saate kadar çıkabilir ve bu da onu klinik hava arıtma için verimli bir seçim haline getirir.

*Yayını görmek için tıklayın.